Konya Temizlik Şirketi

Bahçe Düzenleme (Peyzaj)

Bahçelerdeki ömrünü tamamlamış bitkilerin ayıklanması, çerçöpün toplanması, bitkilerin mevsime göre yenilenip bakımının yapılması gibi işler işinin ehli ellerde yapıldığı takdirde en iyi sonuç alınabilir.

Ev, iş yeri, işletme, kamu binası, yazlık gibi alanların bahçelerinin temizlik ve düzeni önemlidir. Açık havada keyifli zaman geçirmek için ideal alanlar olan bahçeler görsel olarak da insan hayatına katkı sunar. Biz de sadece seyri bile psikolojik terapi işlevi gören bahçelerin bakım ve düzenlemesi konusunda profesyonel hizmet sunuyoruz.

Bahçelerdeki ömrünü tamamlamış bitkilerin ayıklanması, çerçöpün toplanması, bitkilerin mevsime göre yenilenip bakımının yapılması gibi işler işinin ehli ellerde yapıldığı takdirde en iyi sonuç alınabilir. Sulama, ilaçlama, gübreleme, biçme, havalandırma, mevsimlik dikim, çapalama ve yabancı otlarla mücadele gibi işler de aynı şekilde profesyonellik ister. Firmamız bünyesinde çalışan peyzaj mühendisleri, yılların tecrübesine sahip bahçıvanlar ve temizlik elemanlarımızla tüm bu işler özenle yerine getirilir ve bahçeler her zamankinden daha sağlıklı hale gelir.

Birçok müşterimiz kendi bahçesinin bakımını kendisi yapmak ister. Gerçekten de toprakla uğraşmak keyifli bir iştir. İnsanın bedensel ve ruhsal olarak daha sağlıklı olmasını sağlar. Ancak profesyonel olarak üzerinde çalışılan, bitkilerin özelliklerine uygun ve doğru şekilde yerleştirildiği, ağır işlerin yapıldığı bahçelerde uğraşmak çok daha keyiflidir. Sizler için belirli periyotlarla yapacağımız bahçe bakımı ve bahçe temizliği sonrasında bahçenizde daha keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Çiçekler, ağaçlar, meyve ve sebzeler profesyonel ellerde görsel bir şölen haline gelecektir. Dikimden gübrelemeye, ilaçlamadan budamaya tüm işleri bize bırakabilir, kendinizi mutlu edecek bir yatırım yapabilirsiniz.


Peyzaj

Bahçe düzenlemesinde peyzaj kurallarına uygun şekilde çalışılması önemlidir. Zira günümüzde peyzaj bir mühendislik alanı haline gelmiştir. Şehirlerin genel peyzajı kadar bahçelerin peyzajı da özen ister. İyi düzenlenmiş bir bahçede zaman geçirmek insanlar için mutluluk vericidir. Ayrıca görsellik seyir zevki de verir.

Firma olarak uzman çalışanlarımızla evlerin, işletmelerin, yazlıkların, kamu ya da özel iş yeri binalarının bahçe peyzajlarını yapıyoruz. Peyzaj mühendislerinin kontrolünde yapılan çalışmalar bahçelerin büyüklüğüne, içinde bulunan binaların konumuna, içindeki havuz ve benzeri yapıların özelliklerine uygun şekilde yapılır. İşe başlamadan önce bahçe krokisi çıkarılarak proje hazırlanır. Proje hazırlanırken müşterimizin beklentileri ilk dikkate alınan hususlardan biridir. Bunun dışında her bitkinin en doğru yerde konumlandırılması, dinlenme ve oturma alanlarının kolay ulaşılır olması, gölgeliklerin hazırlanması gibi, görselliğin sağlanması gibi amaçlara yönelik çalışılır.

Yüksek boylu ağaç ve bitkiler bahçelerin kenarlarına yerleştirilir. Daha küçük boylu bitki ve çiçekler merkeze yakın şekilde konumlandırılır. İsteniyorsa sebze yetiştirmek için alanlar oluşturulur. Tüm bunlar yapılırken bahçe içinde bir orantı ve simetri ortaya konur. Orantıya dikkat edilerek hazırlanan peyzajlar insanların ruhuna daha iyi gelecek, görsel anlamda daha şık bir ortam sağlanacaktır.

Projenin hazırlanması ve yürütülmesi sırasında sürekli olarak iş sahibi ile işbirliği yapılır. Peyzaj kurallarından daha önemli olan bir şey varsa o da bahçeyi kullanacak kişinin mutluluğudur.


Bahçe Temizliği

Binaların iç mekanlarının temizliği kadar dış alanlarının ve bahçelerinin temizliği de önemlidir. Aslında dışarıdan bakan gözler için bahçeler daha önemlidir çünkü binanın içi için de bir fikir verir.

Bahçe temizliği başka alanların temizliğine göre farklılıklar taşıyan özellikli bir iştir. Yabancı maddelerin bahçe dışına çıkarılması yanında bitkilerin teknik temizliğinin de yapılması gerekir. Bunun için budanması gereken dalların budanması, mevsimlik bitkilerin köklerinin temizlenmesi ve benzeri işlerin yapılması gerekir. Zararlılarla mücadele için ilaçlamaların yapılması da bahçe temizliğine dahil sayılabilir. Bu alanda doğaya zararı olmayan doğal ilaçların kullanılması da önemlidir.

Sayılan tüm işlerin bilinçli şekilde ve bir uzman gözetiminde yapılması gerekir. Firma olarak bahçe temizliği konusunda ziraat mühendisi gibi uzmanlardan danışmanlık alıyoruz. Yıllardır bahçecilik alanında çalışan elemanlarımız da titizlikle görevlerini yerine getirir. Bitkilerin ve genel bahçenin sağlığı her şeyin üstünde tutulur.

Detaylı bahçe temizliğinin en az altı ay gibi periyotlarla yapılması gerekir. Aksi halde genel görünümü iyi olan bahçelerin bile yeterince temiz olduğundan söz edilemez. Düzenli hizmet verdiğimiz bahçelerin temizlik zamanları çalışanlarımız tarafından takip edilir ve gereken hizmet sağlanır. Ağaçların ve diğer mevsimlik bitkilerin budanması, yabancı otların ayıklanması, köklerin temizlenmesi gibi işlemler yapılır. Havuz, yol, kamelya gibi kullanım alanlarının temizliği de sağlanır. Daha kısa periyotlarla yapılması gereken işler de düzenli olarak yapılır.Bizi Arayın
WhatsApp'tan Yazın